KILKA SŁÓW O NAS

J A N E K   | Operator drona | Autor zdjęć | Fotograf

Chciałbym napisać, że moja przygoda z dronami zaczęła się zupełnie przypadkowo, natomiast, jak to ktoś kiedyś powiedział, przypadki nie istnieją.

Od najmłodszych lat fascynowała mnie produkcja filmowa i zawsze nasuwało mi się pytanie; jak oni to robią? Gdy po raz pierwszy chwyciłem za kamerę, poczułem niesamowitą swobodę tworzenia i tym samym wolność kreowania rozmaitych obrazów.

Lata eksperymentowania z kadrami zaowocowały doświadczeniem, jakie obecnie przekładam w kształtowaniu, jak najbardziej dopracowanych ujęć filmowych.

Chęć lotów przyszła bardzo niespodziewanie. Filmy i zdjęcia z drona pochłonęły mnie bez reszty i zrozumiałem, że ta perspektywa jest dopełnieniem tego, co robiłem do tej pory, a nawet powiem więcej, jest tym, czym chciałem się zajmować.

Zacząłem latać na początku 2018. Z biegiem czasu nabrałem pewności w lataniu dronami, a moje wcześniejsze doświadczenie filmowe pomogło mi w tworzeniu unikatowych kadrów.

W międzyczasie moją pasją stała się fotografia z drona. Uwielbiam wyszukiwać nowych miejsc, które mogę uchwycić z powietrza.

Jako osoba uprawiająca sporty ekstremalne, świetnie odnajduję się w środowisku i projektach, które są wyzwaniem i wymagają wręcz przekraczania niektórych granic.

Latam odważnie, zachowując estetykę filmową. Lubię przełamywać przyjęte standardy, gdyż czasami to powoduje, że kadr jest wyjątkowy.

Wkładam całe serce w każdą realizację, aby mieć pewność, że to, co robię, robię najlepiej, jak potrafię i tym samym mieć przełożenie na finalny efekt.

Poza tym wszystkim jestem miłośnikiem podróży, w szczególności tych, które wymagają ode mnie czegoś więcej, fascynuję się sportami, które nie do końca są bezpieczne oraz lubię horrory, które jeszcze straszą.